Menu

Organizator

 

Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego

Szanowni Państwo, gospodarka Chin rozwija się najszybciej na świecie i jest drugą największą gospodarką świata. Chiny są również największym eksporterem i drugim pod względem wielkości importu. To bezsprzecznie największy rynek zbytu. Natomiast Polska jest jednym z głównych partnerów Chin w Europie ze statusem „partnerstwa strategicznego”. Czy trzeba więcej argumentów, żeby zachęcić do udziału w wydarzeniu pozwalającym bliżej przyjrzeć się gospodarce Chin, poznać możliwości inwestycyjne i nawiązać kontakty z biznesem z Państwa Środka? Właśnie to oferuje III Forum Regionów Polska - Chiny, które w tym roku odbędzie się w Łodzi. Na Forum poznamy też efekty dotychczasowej współpracy polsko-chińskiej, wymienimy doświadczenia w budowaniu naszych relacji, podzielimy się wiedzą na temat sprawdzonych praktyk i omówimy możliwość dalszej kooperacji. Zapraszam do województwa łódzkiego, które ma regularne połączenie cargo z Chinami, stałe przedstawicielstwo w mieście Chengdu i bardzo dobre relacje z władzami tamtejszych regionów. Zapraszam w podróż ze środka Polski do Państwa Środka!

Witold Stępień

Marszałek Województwa Łódzkiego

 

 


Serdecznie zapraszam do Łodzi na obrady III Forum Regionalnego Polska-Chiny z udziałem przedstawicieli rządów wielu państw, biznesmenów, ekspertów oraz liderów życia politycznego, ekonomicznego i społecznego. Współpraca z partnerami chińskim stanowi dla Polski, a także kilkunastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej ważne wyzwanie i jednocześnie szansę na rozwój ekonomiczny. Ten region Starego Kontynentu stanowi bramę UE, która może otworzyć się na rynek azjatycki i Państwa Środka. Dynamika gospodarki chińskiej wskazuje nowe możliwości współpracy w wielu obszarach, a pierwsze jej efekty już widzimy choćby w regionie łódzkim, który z powodzeniem kooperuje z prowincją Syczuan oraz miastem Chengdu. Współpraca gospodarcza pociąga za sobą również wymianę kulturalną oraz kontakty pomiędzy uczelniami wyższymi, a utworzone biura regionalne pracują pełną parą. Z Chengdu do Łodzi kursuje pociąg z chińskimi towarami, co zachęca do budowy centrów logistycznych w obu miastach oraz przejęcia roli poważnego dystrybutora produktów ChRL na cały obszar Europy. Jestem przekonana, że tegoroczne III Forum Regionalne Polska-Chiny, organizowane wspólnie z władzami województwa, zagwarantuje najwyższy poziom organizacyjny i znakomite warunki do nawiązania konkretnej współpracy. Serdecznie zapraszam do Łodzi, dla której tego typu wydarzenia stanowią również znakomitą promocję w świecie i okazję do zaprezentowania naszych osiągnięć.

Hanna Zdanowska

Prezydent Miasta Łodzi


Organizatorem III Forum Regiów Polska-Chiny jest Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
al. Piłsudskiego 890-051 Łódź
tel. 42 663-36-04
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.lodzkie.pl

 

 

Współorganizatorem III Forum Regionów Polska-Chiny jest Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi

 


 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2015

back to top